Home Aktualno Objavljeni prvi podaci popisa stanovništva, u Kninu ima više od 8000 stanovnika

Objavljeni prvi podaci popisa stanovništva, u Kninu ima više od 8000 stanovnika

1122
0 Shares

Državni zavod za statistiku objavio je prve rezultate Popisa stanovništva 2021.

U Hrvatskoj živi 3.888.529 stanovnika što je za 9,25 posto manje nego prije deset godina.

“Popisom je obuhvaćeno područje unutar granica RH i ne odnosi se na iseljeništvo. Proveden je prema stanju na 31. kolovoza ove godine”, rekla je šefica DZS-a Lidija Brković.

Prema prvim službenim rezultatima Popisa stanovništva 2021. godine, u Kninu živi 8,317 stanovnika.

U tablici su prikazani prvi rezultati za gradove/općine i njima pripadajuća naselja.

KućanstvaKućanstvaStambene jediniceStambene jedinice
Ukupno popisanoUkupan broj stanovnikaUkupnoPrivatna kućanstvaUkupnoStanovi za stalno stanovanje
Knin12,03511,7554,4544,4457,6807,405
Golubić670660261259544483
Grad Knin8,4698,3173,0593,0544,3404,279
Kninsko Polje802789245244378320
Kovačić660644228228384377
Ljubač515129294342
Oćestovo78785150157145
Plavno1291227373496486
Polača2081558585307259
Potkonje676633337272
Radljevac3936222210499
Strmica1761628888255249
Vrpolje1651657272132126
Žagrović521510208208468468

Ukupno popisane osobe (stupac 1) – Podatak o broju ukupno popisanih osoba odnosi se na sve osobe koje su popisane Popisom 2021., dakle na osobe za koje je ispunjena valjana popisnica.

Ukupan broj stanovnika (stupac 2) – Treba razlikovati broj ukupno popisanih osoba (stupac 1) od ukupnog broja stanovnika, tj. od broja osoba koje prema statističkoj definiciji ulaze u ukupno stanovništvo naselja Popisa 2021., odnosno Republike Hrvatske (stupac 2). U Popisu 2021. u skladu s međunarodnim statističkim standardima, za definiranje ukupnog stanovništva primjenjuje se koncept uobičajenog mjesta stanovanja (place od usual residence) u skladu s Uredbom (EZ) br. 763/2008 Europskog parlamenta i Vijeća od 9. srpnja 2008. o popisu stanovništva i stanova (SL L 218, 13. kolovoza 2008.). Prema tom konceptu ukupnim stanovništvom naselja Popisa 2021. odnosno zemlje smatraju se sve osobe koje u tom naselju odnosno zemlji imaju svoje uobičajeno mjesto stanovanja.

0 Shares